Size bir telefon kadar yakınız
0 212 640 90 39
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

Marka Patent Nasıl Alınır?

27.02.2023
238 görüntülenme
Marka Patent Nasıl Alınır?

Marka Patent

Markanın ve o ürünlerinin korunabilmesini sağlanması amacıyla alınan tescile halk arasında marka patenti denmektedir. Marka patentinin tam isim karşılığı ise marka tescilidir. Sizin için marka patenti nedir? Marka Patent nasıl alınır?  ve ne işe yarar? Sorularını cevaplandıracağız.

Marka Patent - Ücreti Ne Kadar - İstanbul - Asyapatent com

Marka Patent – Ücreti Ne Kadar – İstanbul – Asya Patent

Marka Patenti Nedir? Ne İşe Yarar?

Bu sorunun cevabını verebilmek için öncelikle marka nedir? Sorusunu cevaplandıralım. Marka; bir ürünün ya da bir hizmetin faaliyete geçirildiği ilk andan itibaren bir işaretle tescillenmesi demektir. Başka bir deyiş ile üretilen ürünün ya da sunulan hizmetin koruma altına alınmasına marka patenti adı verilir.

Marka Patent

Bu sayede marka karmaşasının da ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Bu patent hakları sayesinde üçüncü şahısların bu hizmet ve ürünlerden fayda sağlayabilmesinin önüne geçilmiş olur. Hem araştırma geliştirme faaliyetlerinin hem de kazancın değerinin ön plana çıkması için marka patenti tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de son derece önemli bir noktada yer almaktadır.

Marka Patenti Nedir - Ne İşe Yarar - Asyapatent com

Marka Patenti Nedir – Ne İşe Yarar – Asya Patent

Marka Patentinin Firmalara Ne Gibi Faydaları Vardır?

Öncelikle hem markanın hem de hizmet ya da ürünün korunması için son derece önemlidir. Bu sayede marka sadece sahibi ya da sahibinin onay verdiği kurumlar tarafından kullanılabilir.

Telefon:

0 212 640 90 39
0 212 640 90 59
0 545 640 90 39
0 532 250 07 41

Bu patent sayesinde tüm hakları da sahibinin olur. Aynı zamanda marka tescili yapan kurumun lisans verme hakkı olduğu da unutulmamalıdır. Hem Türkiye’de hem de uluslararası kuruluşlarda kalite belgesi – ihracat belgesi gibi belge süreçleri bir hayli kısalır.

Marka Patentinin Firmalara Ne Gibi Faydaları Vardır - Ücretli mi - Asyapatent com

Marka Patentinin Firmalara Ne Gibi Faydaları Vardır – Ücretli mi – Asya Patent

Önemi Nedir?

Rekabetçi ortam söz konusu olduğunda hem kaliteli hem de ayrıcalıklı bir noktada olmak için marka patenti almak son derece büyük bir önem arz etmektedir. Bu konuda daha detaylı destek almak için siz de işinin uzmanı olan bir firma ile çalışabilirsiniz. Bizler Asya Patent Ofisi olarak marka tescili ve patent başvurusunda size destek vermeye devam ediyoruz. Bu konu başlıklarında aklınıza takılan her türlü soruda doğrudan bize ulaşabilirsiniz. Türk Patent Enstitüsüne ilgili belgelerin teslim edilmesinden marka tescilinin takibinin yapılmasına kadar tüm konu başlıklarında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Gerekli incelemeler, hazırlanan belgeler, ücretler, süreç ve diğer tüm konu başlıklarına da adresimizden ulaşmanız mümkün olacaktır.

Marka Patent Önemi - Gerekliliği - Şartı - Asyapatent com

Marka Patent Önemi – Gerekliliği – Şartı – Asya Patent

Marka Patent İletişim

Marka patent almak istiyorsanız Asya Patent Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz. açık adreste konunun uzmanlarıyla yüz yüze görüşme yapabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. Marka Patent nasıl alınır? konusu uzmanlarından dinleme şansını kaçırmayın.

Adres:

Kocatepe Mah. Mega Center A-Blok No:1022 Bayrampaşa İSTANBUL