Size bir telefon kadar yakınız
0 212 640 90 39
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

Marka Patent

19.02.2023
237 görüntülenme
Marka Patent

Marka Patent Nedir?

Marka patentleri buluş sahibine, ürüne ve ürünle ilgili satış ve pazarlama bölümüne yönelik çoğaltma veya benzer üretimlerinde kullanılmak üzere belirtilen belgedir. Son derece önemli olan bu belge sayesinde icat edilen ürünle ilgili hak sahipleri hiçbir sorun yaşamadan ürün ve mal pazarlaması veya satışını devam ettirebilmektedir. Marka patent kişiye ürünüyle ilgili ayrıcalıklar getiren bir belge sistemidir.

Marka Patent Nedir - Asyapatent com

Marka Patent Nedir – Asya Patent

Daha genel bir ifade ile ürünün korunması anlamına gelen bir düzenlemedir. Resmi unvan veya belge niteliğindeki bu ayrıcalık Türkiye’de ayrı bir önem kazanmıştır.

Telefon:

0 212 640 90 39
0 212 640 90 59
0 545 640 90 39
0 532 250 07 41

Gelişen birçok firmanın üretim bünyesindeki malların kalitesi ve ayrıcalıkları da bu yönde öne çıkmaktadır. Özellikle makineler başta olmak üzere araçlar, kimyasal bileşikler, aygıtlarla ilgili tüm üretim biçimleri de patent koruması altına alınmıştır.

Marka Patenti Nasıl Alınır?

Marka patenti nasıl alınır sorgulamasına yönelik ilk yapılması gereken işlemin öncelikli olarak Türk Patent Enstitüsü ile iletişime geçilmesi gerektiğini belirtmeliyiz. Türk Patent Enstitüsüne başvuru yapması gereken kişilerin ürünle ilgili istenen evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlaması istenir. Evrakların ve istenen belgelerin tamamlanması sonrası belirtilen süre zarfında kuruma teslim edilmesi gerekir. Teslim edilme sonrasında yapılan başvuruların kesinlik kazandığı bilinir ve marka unvanları da koruma altına alınmaktadır.

Marka Patenti Nasıl Alınır - Asyapatent com

Marka Patenti Nasıl Alınır – Asya Patent

Patent Almanın Avantajı

Günümüzde üretilen ve üretilmekte olan veya yeni buluşlar beraberinde üretimine başlanmak istenen her ürünle ilgili paten almanın avantajı olduğunu belirtmeliyiz. Hak sahiplerinin marka patentlerini alması sayesinde üretimi devam edecek ürünler ve marka açısından 20 yıllık süre zarfında icat sahibinin hakları da korunmuş olur. Mevcut haklarının korunmasına yönelik başvuru sahibine sunulan haklar başarılı ilerleme konusunda rakip firmalar veya kişilere yönelik te koruma sağlar.

Adres:

Kocatepe Mah. Mega Center A-Blok No:1022 Bayrampaşa İSTANBUL

Hak sahibi dışındaki kişiler için engelleyici bir unsurdur. Tüzel ve gerçek kişilerin başvuru yapması halinde tüm model tescil kurallarına uygun olup olmadığı da kontrollerden geçer. Faydası bulunan buluşlar ve ürünlerin koruması patent alma ve başvuru beraberinde sağlanır. Konuyla ilgili verimli çalışmaları sürdüren Asya patent kuruluşu kişilerin ürün hakkı ve hizmetlerinden en doğru şekilde faydalanmasını amaçlar.

Patent Almanın Avantajı - Asyapatent com

Patent Almanın Avantajı – Asya Patent

Marka Patent İletişim

Markanızın patentini almak istiyorsanız deneyimli uzmanlarıyla hizmet veren Asya Patent Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz.