Size bir telefon kadar yakınız
0 212 640 90 39
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

MFÖ Grubu da Patent Başvurusunda Bulundu

26.11.2015
7.616 görüntülenme

MFÖ Grubu’nun marka başvurusunu gerçekleştiren Asya Patent’den yapılan

açıklamaya göre, grubun marka başvurusu yaptığı alanlar arasında radyo ve televizyon, haberajansı, eğlence hizmetleri, dergi, kitap gibi alanlar bulunuyor.

Grup, MFÖ adını yalnızca müzik, müzik ürünleri ve medya değil yine faaliyet alanlarıyla ilgili manyetik, optik veya pozlanmış film halinde kayıt taşıyıcılar, antenler, uydu antenleri, yükselticiler ve bunların parçaları gibi pek çok sektörde de marka tescil başvurusu yaptı.

ÜNLÜLERE MARKA TAVSİYELERİ

Daha öncesinde Türkiye’nin en güçlü kadın seslerinden Leman Sam’ın isim tescilini gerçekleştiren Asya Patent ünlülere şu tavsiyelerde bulunuyor:

“Ünlülerden bazıları artan korsan tehlikesine karşı isimlerini marka olarak tescil ettiriyor. Ancak ünlüler açısından marka tescili kavramı, korumanın ötesinde çok önemli bir sektörü de beraberinde getiriyor.

Günümüzde ünlüler, marka tescilinden sonra bir çok ürüne adını vererek farklı sektörlerde pazarlara açılabilir, hatta markalarının lisansını vererek adları üzerinden para kazanabilir. Kullandıkları isim takma isimleri dahi olsa onu tescillemeleri gerekir. Zira kötü niyetli kişilerle karşı karşıya kalabilir.”

MFÖ’den önce patent başvurusu yapan ünlüler arasında Cem Yılmaz, Kenan Doğulu, Seda Sayan, Hülya Avşar, Funda Arar gibi isimler yer alıyor.