Size bir telefon kadar yakınız
0 212 640 90 39
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

Son Derece Ucuz Ticari Marka Hizmetlerine Aldanmayın!

26.10.2022
483 görüntülenme

Son Derece Ucuz Ticari Marka Hizmetlerine Aldanmayın!

Çok ucuza yapılan marka tescil hizmetleri doğal kusurlara sahiptir. Uygun fiyatlı bir ticari marka tescil hizmeti ararken, patent firmasının size hizmet sunduğundan emin olmak isteyeceğiniz birkaç özellik vardır. Son Derece Ucuz Ticari Marka Hizmetlerine Aldanmayın!

“Marka Temsilcisine” Değil, Uygun Maliyetli Bir Ticari Marka Vekiline İhtiyacınız Var”

Ticari marka başvurunuzu yürütecek bir işletme seçerken, ticari markayı tescil ettiren temsilcinin lisanslı bir ticari marka vekili olduğundan emin olmak istersiniz. Diğer hizmetler ticari marka araştırmaları yapabilir veya bir markanın pazarlanabilirliği konusunda size tavsiyelerde bulunabilir, ancak yalnızca marka vekilleri bireylere ticari marka başvurusu yapmalarında yardımcı olabilir . “Ticari marka konularında Ofis nezdinde uygulama, bir ticari marka başvurusunu veya Ofise başka bir belgeyi doldurmayı düşünen bir müşteriye danışmayı veya tavsiyede bulunmayı içerir, ancak bununla sınırlı değildir . Vekil olmayan kişiler tarafından şahıslar adına yapılan başvurular hata olması durumunda geçersiz sayılacaktır.

Körü körüne dosyalama

Ardından, hizmet tarafından bir aramanın tamamlandığından emin olun. Bir arama, yoldaki sorunları önleyecektir. Ticari marka izinleri, istediğiniz adın mevcut olup olmadığını, dosyalamak isteyip istemediğinizi size gösterecek ve benzer marka veya 6769 Sayılı SMK ile ticari marka sorunlarını tanımlayacaktır. 

  • Yalnızca TPE marka araştıması kötü bir fikirdir. Bu iyi bir başlangıç, ancak hiçbir şekilde tam bir araştırma değildir. 
  • Başarılı olup olmayacağınızı size bildiren kapsamlı bir arama yapın.

Son Tarihleri ​​Kaçırmayın

Kullandığınız hizmetin size önemli son tarihler hakkında bilgi vereceğinden emin olun. Son tebliğ tarihlerini kaçırırsanız, markanız iptal olucaktır.

  • Ticari marka süreci sırasında bildirim aldığınızdan emin olun.

Bir Ofis Eylemi Tezgahı

Tüm ticari marka başvurularının büyük bir kısmı, bir ilk Office işlemi alır. Bir Office eylemi, uygulamayla ilgili belirli sorunları gösterecektir. Yine, marka vekili olmayan bir ticari marka hizmet sağlayıcısı sizin adınıza yanıt veremeyecektir. Servis temsilciniz, Türk Patent ve Marka Kurumu eylemlerine yanıt vererek size yardımcı olmalıdır. Pek çok ticari marka hizmeti, “aslî olmayan” sorunlar için Türk Patent ve Marka Kurumu eylemlerine yanıtlar içerir. Esaslı olmayan yanıtlar tipik olarak değerlendirilebilen ve içtihada atıfta bulunulmaksızın Denetleyiciye iletilebilen yanıtlardır. Asli olmayan yanıtlar yasal açıdan karmaşık olabilir, ancak bir marka vekili yanıtı sizin adınıza değerlendirecektir. Sizin adınıza yasal olarak yanıt veremeyenler…. Sonuç olarak, Türk Patent ve Marka Kurumu eylemine yanıt vermediği için başvurunuz terk edilebilir.

  • Büyük olasılıkla bir Türk Patent ve Marka Kurumu eylemine yanıt vermeniz gerekecektir. Bunu sizin için bir marka vekili yapabilir. Marka Vekili olmayan biri yapamaz.

Bir Ticari Marka Vekiline Güvenin

Yukarıda belirtildiği gibi bir çok sorundan kaçınmak için en iyi seçeneğiniz lisanslı bir ticari marka vekiline güvenmektir. Bir ticari marka başvurusunda ticari marka vekilleri sizin adınıza hareket edebilir. Yanınızda bir marka vekili bulundurmanız, markanızın onaylanması şansınızı artıracaktır. Türk Patent ve Marka Kurumu 1142 sicil kayıtlı Marka Vekili & 779 sicil kayıtlı Patent Vekili Tuğba ŞEKERAL , Asya Patent Ofisi yanınızda.

Son Derece Ucuz Ticari Marka Hizmetlerine Aldanmayın! İletişime Geçin

Asya Patent ofisi, markanıza tescil kazandırır, fark yaratmanızı sağlar.

 

ETİKETLER: