Size bir telefon kadar yakınız
0 212 640 90 39
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

Marka Başvurusu Evrakları

22.02.2023
268 görüntülenme
Marka Başvurusu Evrakları

Marka Başvurusu Asya Patent

Teknolojik gelişmeler ve beraberinde öne çıkan buluşlar sayesinde icat edilen ürünlere yönelik markalaşma ihtiyacı hem firmaların ilerlemesini sağlamakta hem de insanlığa fayda sağlayan girişimlerin artmasını teşvik etmektedir. Herhangi bir buluşun yapılması halinde marka edinme ihtiyacı da doğal olarak oluşmaktadır. Bu doğrultuda yapılması gereken ilk şey tüzel ve gerçek kişilerin veya firmaların ya da işletmelerin Türk Patent Enstitüsü ile iletişime geçmesi gerektiğidir. Türk Patent Enstitüsünün belirlemiş olduğu istenen evraklar sayesinde marka başvurusu evrakları tam olanlar başvuru yapılabilmektedir.    Marka Başvurusu

Marka Başvurusu

Marka başvurusu yapılması için istenen evraklarda eksiklik olmaması gerekir. Herhangi bir belgenin eksik olması durumunda kurum tarafından verilen süre en fazla 2 ay olarak bilinmektedir. 2 ay içinde istenen belge tamamlanmaz ise yapılan başvuru iptal olur.

Marka Başvurusu Asya Patent - Markalaşma İhtiyacı - Başvuru Evrakları - Başvuru Ücretleri - Asyapatent com

Marka Başvurusu Asya Patent – Markalaşma İhtiyacı – Başvuru Evrakları – Başvuru Ücretleri – Asya Patent

Bir Ürün İçin Marka Nasıl Alınır?

Herhangi ürün veya bir ürün için marka nasıl alınır sorgulamasına yönelik öncelikle yapılması gereken işlemin marka tescil başvurusu olmasıdır. Marka tescil başvuruları ise Türk Patent ve Marka Kurumu dâhilinde yapılabilmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde başvuru şekli belgelerin elden teslim edilmesi ile veya online şekilde de yapılabilmektedir.

Telefon:

0 212 640 90 39
0 212 640 90 59
0 545 640 90 39
0 532 250 07 41

Marka tescil başvurusu ve marka oluşumu açısından aranan ilk şart ise ticari işletme olmasıdır. Fakat aynı işletmeye veya şirkete ait olan farklı isimde markalar mevcut durumda ise her marka için ayrıca bir marka tescili alınması gerekmektedir. Köklü firmalar açısından marka başvuru yapmak, tescil yapabilmek çok önemlidir. Çünkü marka tescili beraberinde üretilen ürünlerin kalitesi de ayrıştırılabilmektedir. Ürüne yönelik gözetilen haklar ve marka yapısını ayırt edici önemli durumlar da oluşur.

Bir Ürün İçin Marka Nasıl Alınır - Marka Tescil Başvurusu - Ücretleri - Asyapatent com

Bir Ürün İçin Marka Nasıl Alınır – Marka Tescil Başvurusu – Ücretleri – Asya Patent

Marka Başvurularının Sonuçlanması Ne Kadar Sürer?

Çeşitli işletmelerin veya kişilerin yaptığı marka başvurularıyla ilgili merak ettiği sorulardan biri de marka başvurularının sonuçlanması ne kadar sürer şeklinde öne çıkmaktadır. Türk Patent Enstitüsüne yapılan başvurular beraberinde incelenen evrakların kesinlik kazanması ve başvurunun uygun görülmesi ortalama 8 ile 10 ay arasında sürebilmektedir.

Adres:

Kocatepe Mah. Mega Center A-Blok No:1022 Bayrampaşa İSTANBUL

Asya patent kuruluşu bu yönde gerekli olan incelemeyi gelişime uygun ve daha kontrollü bir şekilde yürütüyor olup markalar için gereken desteği sunmaktadır.

Marka Başvurularının Sonuçlanması Ne Kadar Sürer - Kesinlik Kazanması - On Hafta - İstanbul Asya Patent Ofisi - Asyapatent com

Marka Başvurularının Sonuçlanması Ne Kadar Sürer – Kesinlik Kazanması – On Hafta – İstanbul Asya Patent Ofisi – Asya Patent

Marka Başvurusu Evrakları İletişim

Marka başvurusu evraklarınızı  Asya Patent Ofisi uzman ekibiyle birlikte tamamlayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Marka Başvurusu Evrakları