Size bir telefon kadar yakınız
0 212 640 90 39
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

Marka Tescil Nedir?

18.02.2023
200 görüntülenme
Marka Tescil Nedir?

Ticari Marka Tescili

Günümüzde yer alan firmaların büyümesi ve ürün donanımındaki işleyişi ürün koruması yapmalarıyla sürdürülmektedir. Genel bakımdan ürün korumasını sağlayan işleyiş süreci ise marka tescilleri ile sağlanabilir. Marka tescil nedir sorusunun cevabı; herhangi bir markanın ticari marka tescilini almak ve korunması demektir.

Ticari Marka Tescili - Asyapatent com

Ticari Marka Tescili – Asya Patent

Daha net ifade ile markanın tescil ettirilmesi ile ürün ayrıştırılması yapılır. Kalite standartlarına yönelik daha iyi üretimler marka tescili ile öne çıkmaktadır. Düşündüğünüzde herhangi bir ürünle ilgili araştırma yaparken bile A markasının ürünü B markasından daha kaliteli diyebilmeniz mümkündür. Tüketici kesimde kafa karışıklığını gideren bu durum iş dünyası açısından da çok önemli rol oynamaktadır. Bunun haricinde ise farklı markaların veya kişilerin aynı ya da benzer ürün çıkarıp satış yapmasını da engellemektedir. Mevcutta yer alan markalı ürünlerin satışını yapacaklar içinse marka zincirini büyütmek ve iş faaliyetlerini arttırmak anlamına gelir.

Marka Tescili Almak Ne İşe Yarar?

Marka tescili almak ne işe yarar sorgulaması yaptığınızda bir ürünle ilgili verilen emeğin değerini en doğru şekilde görmek şeklinde cevap verilmesi mümkündür. Konunun kişi hakkına dair süreci bu şekilde anlatılırken hukuki yönü de bulunduğu bilinmektedir. Çünkü marka tescili alınması firmaların veya kişilerin ürünüyle ilgili tüm yasal haklara sahip olduğunu da gösterir. Benzerliği bulunan veya aynı ürünü farklı isimle çıkarmaya çalışan kişilere hukuki davalar açılması da mümkün olabilmektedir. Haksız kullanımların engellenmesi mümkün olurken tescil ettirilen firmaya veya kişiye de tüm ürün hakları teslim edilmektedir.

Marka Tescili Almak Ne İşe Yarar - Asyapatent com

Marka Tescili Almak Ne İşe Yarar – Asya Patent

Kimler Marka Tescili Yaptırabilir?

Marka tescili konusuna ilişkin olarak araştırılan konulardan biri de kimler marka tescili yaptırabilir şeklinde sorgulanmaktadır. Türkiye kapsamında yerleşik hayata sahip olan ve ticari faaliyetler sürdüren her birey marka tescili yaptırabilme hakkına sahiptir. Bunun haricinde Türkiye’de yaşayan bireylere yönelik Paris sözleşmesi bünyesine taraf olan ülkelerdeki tüzel ve gerçek kişilerinde marka başvuruları yapabilme hakkına sahip olduğu bilinmektedir. Asya patent kuruluşu marka tescili konusunda kişilerin hak sahibi olabilmesi ve ürün korumasını sağlayabilmesi adına tüm denetlemeleri titiz ve ivedi şekilde yaparak sorunsuz tamamlanmasını sağlamaktadır.

Kimler Marka Tescili Yaptırabilir - Asyapatent com

Kimler Marka Tescili Yaptırabilir – Asya Patent

Marka Tescil için İletişim

Markanızı Asya Patent Ofisi ile tescil ettirmek için iletişime geçiniz. İletişim bilgileri web sayfasında yer almaktadır.