Size bir telefon kadar yakınız
0 212 640 90 39
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

Marka Araştırması

21.11.2015
12.819 görüntülenme

Marka Araştırması ;

Marka örneğine göre marka vekili tarafından marka araştırılması resmi marka veri tabanında yapılması ve marka tescil sürecini olumlu/olumsuz etkileyecek risk analizinin sunulması ile MARKANIZIN TESCİLİ’ne minimum risk ile başlanmasıdır.

Ücretsiz Marka Araştırma Formu


Marka Tescili talebinde bulunulacak markanın daha önce başkası adına marka tescili ya da marka başvurusuna konu olup olmadığı marka ön araştırması ile öğrenilebilir. Marka araştırma işlemi ücretsiz olarak hizmet sözleşmesi yapıldıktan sonra Asya Patent Marka Vekilleri tarafından yapılmaktadır.

Trademark Preliminary Research

According to an instance of a trademark agent trademark by the Turkish Patent Institute, the official investigation of pre-made trademark and trademark registrationprocess,database of positive / negative impact of your brand with the introduction ofrisk analysis REGISTRATION ‘What is to start withthe minimum of risk.

Trademark Registration request be made to the brand’strademark or trademark name of other than previously subject to the application of the preliminary research to learnwhether thetrademark. Brand as a free service contract, after the preliminary investigation process carried out by Asya Patent Trademark Attorney.